Εικαστική δημιουργία – Mural

Mural

Σε συνεργασία και υπό την καθοδήγηση της γλύπτριας κ. Αναστασίας Παπαλεωνίδα-Πούντζα κάποιο Σάββατο μεσημέρι πριν την καραντίνα, τρεις μαθήτριες του σχολείου μας μαζί με τη διευθύντρια κ. Αγγελική Ηλία, έκαναν μια εικαστική παρέμβαση σε έναν από τους τοίχους της αυλής του σχολείου μας. Ένα έργο που ομόρφυνε το χώρο μας και ελπίζουμε να μείνει αρκετά χρόνια εκεί.

Mural

In collaboration and under the guidance of the sculptor Mrs. Anastasia Papaleonida-Pountza on a Saturday afternoon before the quarantine, three female students of our school along with the headmistress Mrs. Angeliki Elia, made an artistic intervention in one of the walls of the courtyard of our school. A project that embellished our space and we hope to stay there for several years.